MÜŞTERİ HİZMETLERİ : Pazartesi-Cuma 10.00-18.00 (212) 485 77 22
 
Yan Flüt Çalmak?
17 Aug

Yan Flüt Çalmak?

Okunma Sayısı: 3877

Yan flüt çalmak istiyor musunuz? Zaten böyle bir arayış olmalı ki şu an bu sayfadasınız. Hem fikir almak hem yan flüt fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bu satırları okuyorsunuz. Ama asıl merak edilen nokta bu işi başarabilir miyim sorusu değil mi?

İlk bakışta çok zor görünen bu enstrümanın aslında basit bir yapısı var. Elinize aldığınızda hem bir mühendislik harikası işleyişe tanık oluyorsunuz hem de kolayca kavranabilen ergonomik bir yapısı olduğunu görüyorsunuz. Yani anlatılanın aksine flüt kolay çalınabilir, basit ve hızlı öğrenilebilir bir müzik aleti. Tabi yeri geldiğinde ve iyi kötü çalabiliyor olduğunuzda bu konuda havalı cümleler kurmak hakkınızı saklı tutuyoruz. Yan flüt kursu almadan öğrenebilmek elbette mümkün. Nihayetinde herkes virtüöz olacak diye bir şart yok, değil mi? Sevdiğiniz bir şarkıya eşlik edebilmek, arkadaşınızla birlikte çok sesli bir icrada yer alabilmek bile inanın çok büyük bir keyif. Odak noktanız her zaman eğlenmek, haz olmak olmalı. Yoksa tam bir deneyim enstrümanı olan yan flüt ile geçecek çalışma zamanları sizi yorabilir. Heves olmazsa inanın her şey zor olur. Bu nedenle en küçük çalışma anlarını bile en kısa performansları bile sizi mutlu edecek şekilde yaşamalısınız. Her zaman asıl olan çalıcının olduğunu unutmamalısınız. 

Yan flüt nihayetinde bir eşya, eskiyebilir, düşebilir ya da istemden zarar görebilir. Böylesi durumlarda odak noktanız sadece estetik kaygılar olmamalı. Amacı güzel ses vermek olan bu sazın ilk bakacağınız yer sesleri tam ve eksiksiz olarak alabilmenizdir. Bunun dışında olabilecek ufak tefek çizikler, vuruklar ya da lekeler sizleri üzmesin ve asıl odağınız olan çalma performansından uzaklaştırmasın. 

Son olarak tercih noktasına geldiniz, nasıl bir flüt almalı ve ne kadar ödemeli? Bu konuda marka, model vb. gibi etkenlerin dışında performans ve fiyat dengesine odaklanmak en doğru yoldur. Yani vereceğiniz paranın karşılığını tam almak gerekir. Sadece markası için bir tercihte bulunmak ya da çok güzel olduğu için seçmek doğru bir yaklaşım değildir. Fark yaratmak adına hem özellikler hem malzeme kalitesi hem de işçilik bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Zaten yan flüt fiyatları oldukça geniş bir aralıkta seyrederken elinizdeki bütçe ile en iyi tercihi yapmak ancak bu mantıkla doğru olur. 

Son olarak bir şarkıda onlarca enstrüman arasından yan flüt sesini duyuyorsanız, kendinizi o nağmeleri çalarken hayal ediyorsanız ve başarabileceğinize inanıyorsanız yan flüt çalmak zamanının sizin için geldiği konusunda hemfikir olabiliriz. Müzik insanın kendi ruhuna dokunduğu ender aktivitelerden biri, size iyi geleceğinden kuşkumuz yok. Cesaretinizi toplayın ve çalışmaktan; mücadeleden korkmadan güzel bir başlangıç yapın.

Kolay gelsin.

İlgili Yazılar

Yorum Ekle