MÜŞTERİ HİZMETLERİ : Pazartesi-Cuma 10.00-18.00 (212) 485 77 22
 

@yanflutcom BLOG

Flüt hakkında teknik bilgilerden model incelemelerine, konser, etkinlik, workshop duyurularından ünlü flütistler ile röportajlara kadar birçok güncel paylaşımı blog sayfamızda bulabilirsiniz. Paylaşımlardan haberdar olmak için takip etmenizde fayda var.

Açık Perde - Kapalı Perde Yan Flüt Ne Demek?

Okunma Sayısı: 389

Yan flüt modellerini araştırıyorsunuz ve karşınıza böyle bir özellik çıkıyor. Bazı yan flüt modelleri kapalı perde iken bazı modellerde "Açık Perde" "Ring Keys" ya da "Open Hole" gibi yazılar görüyorsunuz. Peki açık perde flüt ne demek, açık perde ne işe yarar ve size kazandırdığı avantajlar yada dezavantajlar nelerdir birlikte bakalım.

Ekim Fırsatını Kaçırmayın!

Okunma Sayısı: 636

Ekim ayı boyunca Pearl 505 modeli yanında Ardor ZMS1 nota sehpası hediyesiyle birlikte geliyor. Ayrıntılar için tıklayın.

Tatildeydik ama döndük :)

Okunma Sayısı: 1166

11 yıldır aralıksız yanflut.com olarak Türkiye’nin her yerine binlerce flüt gönderdik. Bu flütlerin her birini, büyük bir özen ile kontrol edip sahiplerine karşıda bekleyen kendimizmiş gibi hazırladık ve teslim ettik. Ekibimizin her bir üyesi, enstrüman çalan, flütü tanıyan ve yanflut.com disiplinini benimsemiş, yeri doldurulamaz kişiler.

Yükselen Yan Flüt Fiyatları

Okunma Sayısı: 1735

Yeni başlayacaksınız ya da yeni bir flüt almak istiyorsunuz ama baktığınız fiyat ile yaptığınız birikim bir türlü birbirine denk gelemiyor.

Yan Flüt Kutu Açılış Kampanyası

Okunma Sayısı: 1283

1 Kasım 2021 tarihinden başlamak üzere her Pazartesi seçeceğimiz en iyi kurgu ve anlatıma sahip olan video sahibine flüt standı hediye ediyoruz; ayrıca katılan herkese 50₺ hediye çeki veriyoruz.

Yan Flüt Nasıl Temizlenir?

Okunma Sayısı: 1820

Teknik servise en çok gelen taleplerden birinin flüt içerisine bezin sıkıştırılması olduğunu biliyor muydunuz? Bu basit ama önemli bir işlemdir. Etkin ve doğru temizlik yapmanız hem enstrümanınızın ömrünü uzatacaktır hem de estetik olarak duruşunu korumasına yardımcı olacaktır.

C ve C# Problemi Yaşayanlar Buraya

Okunma Sayısı: 1276

Do kuyruk yan flütler için geçerli olan bu ayar aslında size sorunun kaynağını anlama ve benzer sorunların çözümü için ilham da verecektir.

Flüt sahibi olmanın ilk kuralı!

Okunma Sayısı: 1230

Kimi zaman yakın çevremizin merak içerisinde flütü alıp bakmak istemeleri masum görünebiliyor. Böylesi durumlarda hayır demek zor da olabiliyor.

Korna Sesi Yerine Flüt Sesi Mi?

Okunma Sayısı: 980

Hindistan'da araba kornaları müzik çalacak Araba kornalarının flüt, tabla, viyolin, ya da mızıka sesi çıkarabileceği belirtildi.

"Her Mama Bir Nota" Projesinden Haberiniz Var Mı?

Okunma Sayısı: 814

Gönüllü ve uzman eğitmenlerden alacağınız dersler karşılığını mama olarak ödüyorsunuz.

Flüt Kitapları

Okunma Sayısı: 3466

Pandemi ile birlikte daha yaygın kullanılan EBA yani Eğitim Bilgi Ağı'nı duymayan kalmamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürdürülen proje içerisinde flüt kitapları olduğunu ve bunlara ücretsiz olarak erişebileceğinizi biliyor muydunuz?

Ardor NG101 Yan Flüt Kutu Açılışı

Okunma Sayısı: 2770

Yan flüt ve Müzik hakkında içerikler üreten Gümüş Akor kanalı Ardor NG101 modelini sizler için inceledi. Videoda kargo ile kendisine gelen flütü açan Tuğçe Köse paketlenmesinden kutu içeriğine kadar merak ettiğiniz bir çok soruya yanıt verdi.

Yan Flüt Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Okunma Sayısı: 3414

Yan flüt fiyatları nasıl belirleniyor? Bir flütü diğerinden daha pahalı ya da ucuz yapan neden nedir? Her biri diğerinin aynısı gibi duruyor ama bu fiyat aralığı neden bu kadar yüksek? Yan flüt neden bu kadar pahalı? Fiyatlar neden sürekli artıyor? Bu ve bunun gibi sorular için işte cevaplar.

Yan Flüt Çalmak?

Okunma Sayısı: 4734

Yan flüt çalmak istiyor musunuz? Zaten böyle bir arayış olmalı ki şu an bu sayfadasınız. Hem fikir almak hem yan flüt fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bu satırları okuyorsunuz. Ama asıl merak edilen nokta bu işi başarabilir miyim sorusu değil mi?

Flütten Güzel Ses Almak

Okunma Sayısı: 3491

Elinizde kaliteli bir yan flüt olması demek her zaman iyi bir ton alacağınız anlamına gelmez. Bunun için doğru tutuş ve vücut pozisyonu gerekir. Eğer bu ikisini deneyim ile birleştirirseniz işte o zaman iyi bir ses üretmeye başlarsınız.

İkinci El Yan Flüt Alınır Mı?

Okunma Sayısı: 4016

Kullanılmış bir eşya almak gerçekten zor bir karar. Bu özellikle bir enstrüman; hele ki bir yan flüt ise daha da zor. Nefesli bir enstrüman oluşu ve aynı zamanda mekanik bir yapıya sahip olması ikinci el yan flüt almak konusunda kaygıyı arttırıyor. Peki nelere dikkat etmek gerekir?

Yan Flüt Akort Edilir Mi?

Okunma Sayısı: 5675

Her müzik aleti gibi flütte akort edilebilir. Ancak öncesinde akort etmek söyleminden ne anlaşıldığını açıklığa kavuşturmak gerekir. Çünkü yaygın olarak akort ve reglaj birbiri ile karıştırılan iki kavram olarak karşımıza çıkıyor.

İnceledik; Fame Yan Flüt Modelleri

Okunma Sayısı: 11459

Neden Fame; özenli işçilik, dayanıklılık; zorlanmadan temiz ve güçlü ses alabileceğiniz yüksek performans. Yeni Fame flütler kullanıcılarının yeteneklerini ve isteklerini en üst seviyeye çıkarmalarına yardımcı olur. Kendinden beklenen eşsiz kalite ve performans için en iyi seçenektir.

El Emeği; Göz Nuru İle Tanışın; SOLID

Okunma Sayısı: 10608

Solid Flütlerin en önemli farkı el işçiliği olması ve tek elden çıkması. Yani usta malzemeleri alıyor; flüte başlıyor ve bitiriyor. İlk andan son ana kadar en kaliteli malzemeler büyük bir özenle kullanılıyor...

Daha İyi Bir Başlangıç? İşte ARDOR

Okunma Sayısı: 12459

Neden daha iyi bir başlangıç flütü olmasın? Başlangıç aşamasında kullanabileceğiniz, estetik ve performans olarak profesyonel seviyede flütleri aratmayacak bir model ile başlamak istemez misiniz? Sizin için inceledik, işte Ardor Yan Flüt Modelleri...

Bir Şarkının Tonu Nasıl Bulunur?

Okunma Sayısı: 26279

Eşlikli çalabilmek; daha doğrusu bir orkestra içerisinde flüt ile parçaya dahil olmak için bilmemiz gereken şey şarkının tonudur. Armonik olarak eser belli bir tonalitenin etrafında döner; enstrümanlar bu eksende katılım gösterdiklerinde ortaya ahenkli bir müzik çıkar.

Flütte vibrato nasıl yapılır?

Okunma Sayısı: 4844

Vibrato İtalyancada “salınım” anlamına gelen bir kelimedir. Müzik terimi olarak vibrato; sesi zenginleştirmek, yumuşatmak ve yoğunlaştırmak amacıyla çalgı ya da insan sesinde, seslendiriciler tarafından uygulanan bir tekniktir.

Flütünüzde Oluşabilecek Arızalar

Okunma Sayısı: 13822

Yaylardan ve hassas perdelerden oluşan flüt her zaman dikkat edilmesi gereken bir çalgıdır. Çarpma, düşme, sarsıntı gibi her türlü durumda perde ayarlarının bozulması, yaylarının kırılması mümkündür. Bu sebeple kılıf içerisinde de olsa taşırken dikkat etmek gerekir.

Flüt Metodu

Okunma Sayısı: 12279

Flütünüzü aldınız; peki ya sonra? Sadece flütü değil; müziği de öğrenmek gerek diyorsanız bu işe metoduna uygun şekilde başlamalısınız. ..

Mi Mekanik Nedir?

Okunma Sayısı: 6947

Mi Mekanik sistemi nedir? Flüt özelliklerine baktığınızda karşınıza çıkan bu özellik tam olarak ne işe yarar? Çalıcıya herhangi bir faydası yada zararı var mı ve yeni bir flüt alıyorsanız olmalı mı... Sorularınızın cevabı burada.

Yeni Başlayanlar İçin

Okunma Sayısı: 17936

Öncelikle kafanızdaki sorunun cevabını zaten biliyorsunuz ki buradasınız; evet, herkes flüt çalabilir; elbette siz de. Öyle sanıldığı gibi çok güçlü bir nefes ya da muhteşem bir yetenek gerektirmez. Ama azimli olmanız, özenli davranmanız ve sizi nirvana ya kadar taşıyabilecek bir sabrınızın olması ise şart bizce. İşe de artık ertelemekten vazgeçerek, bu isteğinizi herkese söylemekten ziyade hemen bir flüt edinmekle başlamak çok mantıklı olur.

Yamaha YFL-211 İncelemesi

Okunma Sayısı: 11271

O bir efsane ; Yamaha YFL-211. Bugüne kadar ülkemizde en çok konuşulan, en çok tavsiye edilen flüt modeli Yamaha 211 olsa gerek. Peki nedir bu markayı ve modeli bu kadar özel kılan? Kısaca inceleyelim ve Yamaha YFL 211 hakkında detaylı bilgi verelim.

Inline G ve Offset G farkı nedir?

Okunma Sayısı: 3331

Inline G ve Offset G farkı nedir? Flüt özellikleri arasında gördüğümüz bu durum neyi değiştiriyor? Çalıcıya ne fayda sağlıyor ve neden tercih ediliyor? Cevaplar burada...

Yan Flüt Nota Pozisyonları

Okunma Sayısı: 25893

Yan flüt nota-parmak tablosu

Yan Flüt Almadan Önce

Okunma Sayısı: 21084

Evet, herkes flüt çalabilir. Sanıldığı gibi çok nefes gerektirmez; tam aksine size nefesinizi verimli kullanmayı öğretir. Piyano düzeni ile tasarlanmıştır, mekanik olarak kullanımı rahattır.

Eren Coşkuner Röportajı

Okunma Sayısı: 9624

Türkiye’de yayınlanan ilk caz flüt albümün sahibi; flütist Eren Çoşkuner’i ofisimizde ağırladık. Müzikal geçmişi, işleri ile ilgili merak ettiğimiz her şeyi sorduk. Sorularımıza sabırla ve içtenlikle cevap veren Eren Çoşkuner’e güler yüzü ve hoş sohbeti adına Yanflut.com ekibi olarak teşekkür ediyoruz. Bu doyurucu sohbete sizleri de ortak etmekten mutluluk duyuyoruz.

İnceledik; Trevor James VIVACE

Okunma Sayısı: 10371

Trevor James Markasının Kurioshi ile birlikte ürettiği bir flüttür. Fiyat ve performans kıyaslamasında çok başarılıdır ve benzer fiyatlara satılan muadillerine göre bir kaç gömlek üstündür.

Gösterilen: 1 ile 32 arası, toplam: 32 (1 Sayfa)