Kargo Takibi İçin Tıklayın
Kargo Takibi İçin Tıklayın

İnceledik; Trevor James VIVACE

Trevor James Markasının Kurioshi ile birlikte geliştirdiği flüttür. Fiyat ve performans kıyaslamasında çok başarılıdır ve benzer fiyatlara satılan muadillerine göre bir kaç gömlek üstündür.

Kaliteli işçiliği, özellikle de Trevor James standardında ve gözetiminde üretilen "headjoint" yani ağızlık parçası sayesinde flütten kaliteli, temiz ve duru bir ses alırsınız. Bildiğiniz gibi flütte sesin çıktı parça ağızlıktır. Trevor James bir İngiliz markasıdır, ve ürettiği ürünlere 2 yıl garanti imkanı sunmaktadır.  CY kesim ambişürü ile daha esnek sesler ve destekleyici dudak pozisyonu imkanı sunmuştur.

Genel özelliklere bakılacak olursa;

  • - Gümüş kaplamadır.
  • - Mi (E) Mekanik mevcuttur.Bu sayede 3.Oktavdan Mi sesi almak kolaylaştırılmıştır
  • - Off-set G olarak tasarlanmıştır. Daha rahat tutuş pozisyonu sağlamıştır.
  • - Do -C- Ayaklıdır.
  • - Si (B) kuyruk ekleme imkanı yoktur.

- Kapalı-Açık perde seçeneği vardır. Açık perde seçeneği bu fiyat aralığında bulmak zor. Vivace gerçekten de performans gösterebilecek bir model. Yanflut.com da fiyat açık-kapalı perde seçimi alıcının tercihine bırakılmış, herhangi bir ücret farkı istemiyor. Açık perde olarak tercih ederseniz üzerinde silikon pedleri ile geliyor. Kapalı perde bir flütü açamayacağınız ortada; ancak açık perde bir flütü silikon pedleri ile kapalı perde gibi kullanabilirsiniz. Düşünmeye; denemeye değer.

Neden Trevor James VIVACE Almalıyım?

- Trevor James kaliteli ağızlığı sayesinde üstün performans sunar, flütten ses almak çok daha kolay hale gelir.

- Kalite standardını ve kontrolünü Trevor James yapıyor. Trevor James Vivace, mekanik yapı olarak gayet özenli bir işçiliğe sahiptir. Malzeme kalitesi olarak kendini hemen belli eder.

- Her daim tam sesler alabileceğiniz şekilde, ustaca tasarlanmış ve üretilmiştir. Güderileri hassas şekilde ayarlanmış ve kontrol edilmiş olarak size gelir.

- Açık perde tercihinin olması gerçekten de artısı olmuş, dilerseniz silikon pedleri sayesinde kapalı olarak da kullanılabilir.

- Ahşap “hard case” yanı sıra çok kaliteli bir de taşıma çantası mevcuttur.

Kimler için uygun?

Yeni başlayanlar için gerçekten çok iyi bir tercih olur. Orta seviyeye kadar kullanımınıza bağlı olarak elbette sizi rahatlıkla götürür.


Maalesef Vivace flütler artık ülkemize gelmiyor. Distribütör kaynaklı olarak uzunca bir süredir tedarik edilmedi ve edilmeyecek. Ama üzülmeyin; aynı segment içerisinde daha bir çok alternatif mevcut. 

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.