MÜŞTERİ HİZMETLERİ : Pazartesi-Cuma 10.00-18.00 (212) 485 77 22
 

Teknik Bilgiler

Yan Flüt Nasıl Temizlenir?

Okunma Sayısı: 939

Teknik servise en çok gelen taleplerden birinin flüt içerisine bezin sıkıştırılması olduğunu biliyor muydunuz? Bu basit ama önemli bir işlemdir. Etkin ve doğru temizlik yapmanız hem enstrümanınızın ömrünü uzatacaktır hem de estetik olarak duruşunu korumasına yardımcı olacaktır.

Devamını Oku

C ve C# Problemi Yaşayanlar Buraya

Okunma Sayısı: 865

Do kuyruk yan flütler için geçerli olan bu ayar aslında size sorunun kaynağını anlama ve benzer sorunların çözümü için ilham da verecektir.

Devamını Oku

Yan Flüt Akort Edilir Mi?

Okunma Sayısı: 4916

Her müzik aleti gibi flütte akort edilebilir. Ancak öncesinde akort etmek söyleminden ne anlaşıldığını açıklığa kavuşturmak gerekir. Çünkü yaygın olarak akort ve reglaj birbiri ile karıştırılan iki kavram olarak karşımıza çıkıyor.

Devamını Oku

Bir Şarkının Tonu Nasıl Bulunur?

Okunma Sayısı: 22161

Eşlikli çalabilmek; daha doğrusu bir orkestra içerisinde flüt ile parçaya dahil olmak için bilmemiz gereken şey şarkının tonudur. Armonik olarak eser belli bir tonalitenin etrafında döner; enstrümanlar bu eksende katılım gösterdiklerinde ortaya ahenkli bir müzik çıkar.

Devamını Oku

Flütte vibrato nasıl yapılır?

Okunma Sayısı: 3923

Vibrato İtalyancada “salınım” anlamına gelen bir kelimedir. Müzik terimi olarak vibrato; sesi zenginleştirmek, yumuşatmak ve yoğunlaştırmak amacıyla çalgı ya da insan sesinde, seslendiriciler tarafından uygulanan bir tekniktir.

Devamını Oku

Flütünüzde Oluşabilecek Arızalar

Okunma Sayısı: 12356

Yaylardan ve hassas perdelerden oluşan flüt her zaman dikkat edilmesi gereken bir çalgıdır. Çarpma, düşme, sarsıntı gibi her türlü durumda perde ayarlarının bozulması, yaylarının kırılması mümkündür. Bu sebeple kılıf içerisinde de olsa taşırken dikkat etmek gerekir.

Devamını Oku

Flüt Metodu

Okunma Sayısı: 10940

Flütünüzü aldınız; peki ya sonra? Sadece flütü değil; müziği de öğrenmek gerek diyorsanız bu işe metoduna uygun şekilde başlamalısınız. ..

Devamını Oku

Mi Mekanik Nedir?

Okunma Sayısı: 6119

Mi Mekanik sistemi nedir? Flüt özelliklerine baktığınızda karşınıza çıkan bu özellik tam olarak ne işe yarar? Çalıcıya herhangi bir faydası yada zararı var mı ve yeni bir flüt alıyorsanız olmalı mı... Sorularınızın cevabı burada.

Devamını Oku

Inline G ve Offset G farkı nedir?

Okunma Sayısı: 2802

Inline G ve Offset G farkı nedir? Flüt özellikleri arasında gördüğümüz bu durum neyi değiştiriyor? Çalıcıya ne fayda sağlıyor ve neden tercih ediliyor? Cevaplar burada...

Devamını Oku

Yan Flüt Nota Pozisyonları

Okunma Sayısı: 20786

Yan flüt nota-parmak tablosu

Devamını Oku
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)