BİZİ ARAYIN: +90 (212) 485 77 22
 

@Instagram

Genel Yazılar

SCOTTY ile Işınla!

Okunma Sayısı: 1077

Scotty ile yaptığımız işbirliği ile İstanbul siparişleriniz 6 Saatte Kapınızda! Eğer zamandan kazanmak, kargo beklememek ve son dakika sürprizlerini kaçırmamak istiyorsanız Scotty ile ışınlansın...

Devamını Oku

Flütte vibrato nasıl yapılır?

Okunma Sayısı: 10003

Vibrato İtalyancada “salınım” anlamına gelen bir kelimedir. Müzik terimi olarak vibrato; sesi zenginleştirmek, yumuşatmak ve yoğunlaştırmak amacıyla çalgı ya da insan sesinde, seslendiriciler tarafından uygulanan bir tekniktir.

Devamını Oku

Flütünüzde Oluşabilecek Arızalar

Okunma Sayısı: 25274

Yaylardan ve hassas perdelerden oluşan flüt her zaman dikkat edilmesi gereken bir çalgıdır. Çarpma, düşme, sarsıntı gibi her türlü durumda perde ayarlarının bozulması, yaylarının kırılması mümkündür. Bu sebeple kılıf içerisinde de olsa taşırken dikkat etmek gerekir.

Devamını Oku

Yeni Başlayanlar İçin

Okunma Sayısı: 31877

Öncelikle kafanızdaki sorunun cevabını zaten biliyorsunuz ki buradasınız; evet, herkes flüt çalabilir; elbette siz de. Öyle sanıldığı gibi çok güçlü bir nefes ya da muhteşem bir yetenek gerektirmez. Ama azimli olmanız, özenli davranmanız ve sizi nirvana ya kadar taşıyabilecek bir sabrınızın olması ise şart bizce. İşe de artık ertelemekten vazgeçerek, bu isteğinizi herkese söylemekten ziyade hemen bir flüt edinmekle başlamak çok mantıklı olur.

Devamını Oku

Yan Flüt Almadan Önce

Okunma Sayısı: 23239

Evet, herkes flüt çalabilir. Sanıldığı gibi çok nefes gerektirmez; tam aksine size nefesinizi verimli kullanmayı öğretir. Piyano düzeni ile tasarlanmıştır, mekanik olarak kullanımı rahattır.

Devamını Oku
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)